Konie to zwierzęta od lat znane oraz kochane przez sporą liczbę ludzi. Zwierzęta te służyły ludziom od lat.
Początkowo zwierząt tych używano w celach pociągowych przez między innymi rolników. Obecnie zwierzęta te używa się tylko w celach rekreacyjnych lub sportowych.
Posiadanie hodowli tego typu zwierząt to nie lada wyzwanie dla prawdziwych zapaleńców oraz właścicieli stajni.Konie jako jedne z nielicznych zwierząt udomowionych są bardzo mądre oraz wrażliwe na występujące bodźce z otoczenia.Dlatego też w licznych gronach osób pracujących w stajniach, występuje pogląd mówiący, że koń powinien mieć stałego, troskliwego właściciela w celu zmniejszenia stresu u zwierzęcia oraz pospolitego zżycia się właściciela oraz konia.Hodowla tych zwierząt opiera się na bardzo wielu czynnikach oraz przeróżnych czynnościach, które właściciel, opiekun robi nieprzerwanie przez kilka lat ze swoim pupilem.Najważniejszym oraz najbardziej podstawowym zadaniem, które stoi przed właścicielem jest posiadanie dobrego miejsca gdzie zwierze może przebywać przez większość czasu. Miejsce to nazywa się wybiegiem. Idąc tym tropem każdy dobry wybieg potrzebuje ogrodzenia dla koni oraz dobrze zagospodarowanej przestrzeni.
Kiedyś w celu tym budowano wielkie drewniane zagrody, które mieściły od kilku do kilkunastu zwierząt naraz. Zagrody te nie chroniły niestety koni przed dzikimi zwierzętami oraz ucieczkami koni.
Obecnie stosuje się metodę na pastuch elektryczny dla koni.Ogrodzenie elektryczne dla koni udanie rozwiewa poprzednie problemy związane z poprzednimi zagrodami.